Головна » Файли » Дисципліна » Лекційні заняття [ Додати матеріал ]

ТЕМА №3 Обладнання периметрів виправних колоній
[ Викачати з сервера (138.5 Kb) ] 01.07.2015, 15:18

ВСТУП

 

Під час попередніх занять ми з вами вивчали складові інженерних та технічних засобів, які використовуються для забезпечення охорони та нагляду в установ виконання покарань. Але для майбутніх працівників цих установ головне не просто знати конструктивні особливості того чи іншого інженерного або технічного засобу, а необхідно знати вимоги, які пред’являються до інженерно-технічного обладнання різних об’єктів та місць несення служби особовим складом чергових змін та варт для забезпечення надійної охорони та нагляду.

Сьогоднішня лекція і буде присвячена вивченню даного питання.

 

На розгляд лекції виноситься 4 питання

 

1

Класифікація об’єктів установ виконання покарань

2

Обладнання заборонених зон постійних об’єктів установ виконання покарань

3

Обладнання периметрів тимчасових і короткочасних об’єктів

4

Склад і характеристика ІТЗО в будівлі контрольно-перепускного пункту

 

 

  1. КЛАСИФІКАЦІЯ ОБ’ЄКТІВ УВП

 

Всі об’єкти УВП в залежності від їх призначення, місця розташування, приналежності, тривалості дії можна розподілити на окремі групи.

В наказах ДПтС №2186/5 від 29.12.2014 року та №158-2000 року визначаються наступні групи об’єктів:

  1. за дислокацією - міські та позаміські.

До міських відносяться об’єкти УВП, які розташовуються в межах міста, робітничого містечка, селища міського типу.

  1. за приналежністю - поділяються на власні та контрагентські;

Власні об’єкти є власністю установ КВС (ДПтС).

Контрагентські – це об’єкти, які не є власністю установ КВС , але на яких використовується праця засуджених.

  1. за призначенням - житлові і виробничі об’єкти;

Житлові об’єкти УВП відкриваються тільки на постійній основі.

Виробничі об’єкти в залежності від тривалості часу роботи на них засуджених поділяються на:

  • постійні,
  • тимчасові
  • короткочасні.

До постійних об’єктів УВП відносяться житлові та власні виробничі об’єкти. Вони обладнуються інженерно-технічними засобами, до складу яких входять ІТЗО в забороненій зоні  постійного об’єкта, в будівлі КПП і на внутрішній території.

Постійні виробничі об’єкти, на яких роботи ведуться в одну зміну, обладнуються ІТЗО як тимчасові об’єкти.

До тимчасових належать об’єкти, які знаходяться за межами території установ і відкриваються на тривалий час, а також постійні виробничі (будівельні) об’єкти установ, на яких роботи виконуються в одну зміну.

Вони обладнуються інженерно-технічними засобами, до складу яких входять інженерні і технічні засоби охорони в забороненій зоні об’єкту і на КПП. За конструктивним виконанням вони можуть бути транспортабельними.

Короткочасні об’єкти - це об’єкти, які знаходяться за межами території установ і відкриваються на термін від декількох тижнів до декількох місяців.

По характеру виробництва короткочасні об’єкти поділяються на :

  • будівельно-ремонтні
  • сільськогосподарські.

До будівельно-ремонтних об’єктів відносяться будь-які споруди і конструкції , які потребують планових або позапланових ремонтів.

До сільськогосподарських об’єктів відносяться сезонні об’єкти, які відкриваються в період сільськогосподарських робіт в полі. Сезонні об’єкти представляють собою ділянки поля, розміри яких визначаються характером робіт і умовами спостереження.

 

Висновок по першому питанню: Розглянувши класифікацію об’єктів УВП ми визначили відмінності між установами за декількома критеріями, що безпосередньо впливають на наявність, кількість і якість тих чи інших ІТЗО на периметрах УВП.

 

  1. ОБЛАДНАННЯ ЗАБОРОНЕНИХ ЗОН ПОСТІЙНИХ ОБ’ЄКТІВ УВП

 

Периметр будь-якого об’єкта УВП утворюють 2 складові – це заборонена зона та будівля КПП. Але інженерно-технічне обладнання цих частин залежить від виду об’єкта, який охороняється  та ширини забороненої зони.

 

2.1. Обладнання постійних об’єктів зі стандартною шириною забороненої зони

Розглянемо порядок розташування ІТЗО в забороненій зоні постійних об’єктів. Цей порядок визначається наказом ДДУПВП №158-2000 року (частина І, розділ ІІІ, додаток 2,3,4) :

1) на нульовій відмітці - основна огорожа з протипідкопним посиленням, спостережні вежі (майданчики), засоби виявлення, розмежувальні знаки, відкидні спостережні майданчики, гучномовці, ІІІ рубіж виявлення ТЗО, освітлювальні лінії і прилади охоронного освітлення;

2) у внутрішній забороненій зоні

а) на відмітці від 0 до З м - КСС, І рубіж засобів виявлення;

б) на відмітці 3 м - огорожа внутрішньої забороненої зони, попереджувальний знак;

в) від 3 до 4м - внутрішня стежка чергового наряду;

г) на відмітці 4 м – огорожа стежки чергового наряду;

3) у зовнішній забороненій зоні

а) на відмітці: від 0 до 1,5 м - стежка спеціалістів ІТЗО;

б) на відмітці 1,5 м - огорожа постів службових собак;

в) від 1,5 до 5 м - пости службових собак;

г) на відмітці 5 м- противтечова загорожа, спостережні майданчики;

д) від 5 до 8 м - зовнішня КСС;

є) від 8 до 10 м - зовнішня стежка наряду варти :

ж) на відстані 10 м - огорожа зовнішньої забороненої зони (маскувальна огорожа), попереджувальні знаки, розмежувальні знаки ділянок ТЗО, контрольні знаки висунення резервних груп;

4) хвіртки в забороненій зонідатчики виявлення, замкові пристрої, телефонний зв’язок

Перед огорожею стежки чергової зміни на відстані до 3-х метрів встановлюються протитаранні загорожі на таранонебезпечних напрямках.

За маскувальною огорожею на ширину до 2,5м. розчищається смуга місцевості для пересування резервної групи варти.

 

Основна огорожа представляє собою загорожу суцільного заповнення висотою не менше 3 м (для виправних колоній), з протитаранним цоколем, підземним укріпленням.

Стійки нумеруються чорною масляною фарбою на висоті не менше 2 метрів. На стиках меж постів встановлюються розмежувальні знаки постів. В темний період доби вони повинні підсвічуватися.

До основної огорожі, прикріплюються світильники охоронного освітлення. Це може бути зроблено 2-ма способами :

1) кріплення до стійок за допомогою кронштейнів, через кожні 9м., на висоті не нижче 2,75м;

2) на окремих опорах через 9-12 метрів, на висоті 6.5 м.

Охоронне освітлення повинно забезпечувати чатовому умови, які необхідні для огляду лінії охорони, підступів до неї і 15-ти метрової смуги. В місцях затемнення встановлюються додаткові світильники (прожектори). Світильники піднімаються над основною огорожею на розрахункову висоту і не повинні осліплювати чатових.

З зовнішньої сторони до основної огорожі кріпляться спостережні майданчики.

Над основною огорожею, за звичай, розташовуються спостережні вежі, які обладнуються засобами зв’язку, кнопкою тривожної сигналізації, сигнальним блокуванням дверей, замковим пристроєм, керованим прожектором і блискавковідводом. Вежа не повинна впливати на засоби виявлення. При обладнані спостережної вежі над основною огорожею для проходу на стежку варти встановлюється перехідний трап через противтечову загорожу і КСС. При обладнані майданчика для спостережень на лінії противтечової загорожі її крила повинні виходити за межі кута основної огорожі. Взагалі , конструкції і місця обладнання спостережних веж (майданчиків) встановлюються виходячи з місцевих умов, при визначенні системи охорони об’єкту.

На основній огорожі обладнується 3-й рубіж виявлення ТЗО (за звичай це ємнісний датчик), який виконується 2-ма способами: у вигляді ємнісного козирку над основною огорожею або козирку і лінійної частини).

На основній огорожі також обладнуються кінцеві пристрої гучномовного зв’язку. Мережі гучномовного зв’язку виконуються кабелем і прокладаються по стійках цієї огорожі.

 

Внутрішня КСС - робиться шириною 3м.

Над внутрішньою КСС обладнується 1-й рубіж виявлення ТЗО (зазвичай це радіопроменевий датчик “Піон”.

Огорожа внутрішньої забороненої зони уявляє собою огорожу з колючого дроту, металевої сітки (ґрат) висотою не менше 2 м. До стійок, через кожні 50 м і на кутах огорожі, кріпиться попереджувальний знак. Інженерні комунікації (наземні, підземні, повітряні), які перетинають внутрішню заборонену зону, обладнуються загорожами проти втеч. Загорожі влаштовуються обов’язково з зовнішнього боку комунікацій, а в середині комунікації - при розмірі її перерізу 200х200мм або діаметром 250мм і більше.

Далі таким же чином загорожі встановлюються у місцях перетинання комунікаціями основної  та маскувальної огорожі.

Протитаранні загорожі обладнуються при наявності на підступах до внутрішньої забороненої зони прямих ділянок доріг (місцевості) протяжністю 15м і більше. Вони відповідають потужності транспорту, що використовується в цьому УВП.

Оглядові колодязі підземних комунікацій обладнуються люком, решіткою (перегородкою) і металевим стаканом. Під кришками люків і на решітках оглядових колодязів, розташованих в 15 м смузі від основної огорожі та інших місцях, які мають вихід за межі внутрішньої забороненої зони. встановлюються датчики виявлення. Сигнали від датчиків передаються до приміщення ЧПНУ або на постійний пост молодших інспекторів нагляду та безпеки на міжзонне КПП. Стінки колодязів біляться. Люки нумеруються і обладнуються замковими пристроями.

 

Противтечова загорожа

Виконується колючо-ріжучої стрічки "Єгоза", іноді ще можна побачити із пакетів МПП "Шипшина".

Полотно противтечової загорожі з ріжучої стрічки “Єгоза” укріплюється металевими ґратами, які заглиблюються в землю на 0,5м (обов’язково обладнується протипідкопне посилення). На відмітці противтечової загорожі можуть встановлюватися спостережні майданчики для несення служби чатовими.

Загорожі проти втеч обладнуються безперервними по всьому периметру об’єкта.

 

Маскувальна огорожа

Визначає межу зовнішньої забороненої зони. Будується суцільного заповнення висотою не менше 3 м (а на позаміських об’єктах може виконуватись з колючого дроту висотою 2.6 метри). На маскувальній огорожі також можуть встановлюватися спіральні противтечові загородження з ріжучої стрічки “Єгоза”. На висоті 1м встановлюються розмежувальні знаки ділянок ТЗО. Поруч вивішується контрольний знак часу висунення варти до вказаного місця. З зовнішнього боку маскувальної огорожі , через кожні 50 м і на кутах, укріплюються попереджувальні знаки. На огорожі, через кожні 100 м (на висоті 1,5 м від землі) встановлюються телефонні розетки або абонентські пристрої телефонного зв’язку.

 

Всі хвіртки для проходу в зовнішню заборонену зону та в середині цієї зони обладнуються датчиками виявлення і замковими пристроями. Поруч обладнуються телефонні розетки або абонентські пристрої телефонного зв’язку. Сигнали від датчиків виявлення поступають в кімнату начальника варти, а від хвірток, які утворюють рубіж виявлення і хвірток в загорожі проти втеч - в операторську.

 

Загорожі проти перекидання

Обладнуються на лінії огорожі внутрішньої або зовнішньої заборонених зон.

Обладнання ТЗО по периметру об’єктів виправних колоній

З метою упорядкування обладнання постійних об’єктів виправних колоній технічними засобами охорони (ТЗО)та впровадження у цих установах нових зразків ТЗО, що раніше не використовувались і потребують попереднього вивчення Держдепартаментом України з питань виконання покарань був виданий спеціальний наказ (за № 149 від 26 серпня 2003 року). Цим наказом була затверджена Інструкція про порядок обладнання постійних об’єктів виправних колоній ТЗО.

Зокрема, в ній говориться :

З метою забезпечення надійної охорони постійних об’єктів виправно-трудових колоній на них встановлюється комплекс технічних засобів охорони (далі - ТЗО) та обладнуються наступні рубежі виявлення:

перший рубіж - утворюється за допомогою радіопроменевих датчиків (далі - РПД) виявлення, що встановлюються на контрольно - слідовій смузі у внутрішній забороненій зоні установи, а також на контрольно-пропускних пунктах (далі - КПП). В установах, де внутрішня заборонена зона відсутня або її ширина недостатня для ефективного використання цих датчиків, вони встановлюються у зовнішній забороненій зоні;

другий рубіж - утворюється за допомогою інфрачервоних, радіопроменевих, електромеханічних, індуктивних та трибоелектричних датчиків виявлення, що встановлюються у зовнішній забороненій зоні (на основній огорожі і хвіртках, що обладнані у противтечевій загорожі) та на КПП; датчиків системи тривожної сигналізації (далі - СТС), що встановлюються в кімнаті чатового КПП, чергового помічника начальника установи, на території ДІЗО та ПКТ, у шлюзах та на контрольних майданчиках для огляду автомобільного і залізничного транспорту;

третій рубіж - утворюється за допомогою ємнісних датчиків виявлення, які обладнуються на основній огорожі, даху і стінах будівлі КПП, огорожах та воротах контрольних майданчиків для огляду транспорту;

четвертий рубіж - утворюється за допомогою датчиків СТС, які встановлюються безпосередньо на місцях, де несуть службу чатові. Якщо ємність цього рубежу в комплексі ТЗО недостатня для підключення усіх датчиків, вони також можуть бути підключені до другого рубежу.

Датчики, які підключені до третього рубежу, повинні утворювати безперервну зону виявлення вздовж усього периметра об’єкта, в тому числі на КПП.

Зона виявлення датчиків, які підключені до першого рубежу, може перериватися лише в одному місці, де  влаштовується прохід із внутрішньої території установи до прохідного коридору, розташованого в будівлі КПП.

Датчики, які підключаються до другою рубежу, встановлюються лише на тих ділянках периметру, де в цьому є потреба, і можуть не утворювати суцільної зони  виявлення вздовж усього периметру об’єкта.

При обладнанні периметрів установ дозволяється використовувати лише ті ТЗО, що детально вивчені, пройшли відповідні випробовування і рекомендовані для використання у виправних колоніях, згідно з наступним переліком:

  • комплекс ТЗО "Ніч-12", "Заграва-2"
  • РПД "Піон" та "Луч-М";
  • інфрачервоні датчики "Мак";
  • телеємнісна система, що входить до складу комплексу ТЗО "Ніч-12", "Заграва-2".
  • електромеханічні датчики (далі - ЕМД) блокування полотна основної огорожі (2 - 4 нитки сигнального дроту з перетином кожної не більше 0,5 мм2).

Для блокування хвірток, дверей, вікон, грат, люків та інших подібних до них об’єктів, а також обладнання СТС можуть використовуватися ЕМД будь-якої конструкції, Використання приладів прийомно-контрольних охоронних (ППК), які встановлюються в кімнаті начальника варти, та датчиків, призначених для створення зон виявлення всередині приміщень, не обмежується.

Встановлення нових подібних датчиків без дозволу Державної пенітенціарної служби України (ДПтС) – забороняється.

Використання при обладнанні периметрів виправних колоній інших ТЗО, що не увійшли до вищезазначеного переліку, забороняється.

При отриманні пропозиції щодо впровадження нових ТЗО начальник регіонального управління (відділу) ДПтС України звертається до ДПтС України з клопотанням про встановлення на об’єктах, що охороняються, нових ТЗО. До клопотання додаються такі документи:

  • технічний опис ТЗО:
  • структурна та функціональна схема ТЗО;
  • дані щодо виробника (постачальника) ТЗО (найменування, адреса та інше);
  • копія дозволу (ліцензії) виробника (постачальника) на право займатися відповідним видом діяльності;
  • сертифікат якості ТЗО та гарантійні зобов’язання виробника (постачальника).

Відділ дослідження та впровадження разом з відділом інженерно-технічних засобів охорони Департаменту технічної служби ДПтС України (далі - Відділ) організовує вивчення і випробовування нових ТЗО, готує висновок про результати випробовування та доповідає керівництву Департаменту пропозиції щодо доцільності впровадження цих ТЗО для прийняття остаточного рішення.

Порядок проведення випробовувань та висновок щодо їх результатів Відділ обов’язково погоджує з виробником постачальником ТЗО.

У разі прийняття позитивного рішення ТЗО включаються до переліку тих, що рекомендовані для використання у виправних колоніях, про що інформуються регіональні управління (відділи) Департаменту.

 

2.2 Обладнання діючих постійних об’єктів з шириною забороненої зони менше встановленої норми

При відсутності внутрішньої забороненої зони і розташуванні будівлі (споруд) по лінії основної огорожі рубежі виявлення і противтечеві загорожі обладнуються по дахах та стінах цих будівель. Рубіж виявлення обладнується також і у зовнішній забороненій зоні. При цьому виключається можливість впливу на нього службових собак.

Виходячи з місцевих умов рубежі виявлення і противтечеві огорожі можуть будуватися на маскувальній огорожі.

На міських об’єктах лицьова сторона маскувальної огорожі оформлюється з урахуванням архітектури сусідніх будівель.

Спостережні вежі будуються на одному рівні з маскувальною огорожею і зі сторони вулиці маскуються.

Обладнання цих об’єктів іншими елементами ІТЗО здійснюється аналогічно стандартним об’єктам.

 

Висновок по другому питанню: Розглянувши питання ми вивчили обладнання постійних об’єктів УВП інженерними засобами охорони, їх розташування та функції, які вони виконують, в залежності від особливостей побудови периметрів УВП. Дослідили розташування рубежів виявлення ТЗО, якими типами датчиків вони утворюються, за яких умов можуть бути встановлені або замінені на аналогічні.

 

  1. ОБЛАДНАННЯ ТИМЧАСОВИХ ТА КОРОТКОЧАСНИХ ОБ’ЄКТІВ

 

3.1. Обладнання тимчасових об’єктів

Вони обладнуються інженерно-технічними засобами, до складу яких входять інженерні і технічні засоби охорони в забороненій зоні об’єкту і на КПП. За конструктивним виконанням вони можуть бути транспортабельними.

Інженерно-технічні засоби охорони в забороненій зоні об’єкту розташовуються наступним чином :

а) на нульовій відмітці - основна огорожа, спостережні вежі;

б) у внутрішній забороненій зоні: від 0 до 3 м - КСС,

  • від 3 до 6 м -противтечові загорожі;
  • на відмітці 6м - огорожа внутрішньої забороненої зони;
  • від 6 до 7 м – внутрішня стежка наряду
  • від 7 до 9 м - протитаранні загорожі на таранонебезпечних напрямках;

в) у зовнішній забороненій зоні: від 0 до 1.5 м - стежка наряду;

  • на відмітці 3 м - огорожа зовнішньої зони.

 

В якості основної огорожі використовують огорожу суцільного заповнення висотою не менше 3 м. На позаміських об’єктах допускається використання загорож з колючого дроту або металевої сітки. У верхній частині загорожі роблять козирок з колючого дроту (стрічки).

На об’єктах, які охороняються в темний період доби, влаштовується охоронне освітлення на стійках основної огорожі або на окремо стоячих високих опорах. На інших об’єктах допускається встановлення переносних прожекторів (світильників). Для цього по периметру об’єкту прокладають кабельні конструкції з розетками для підключення освітлювальних пристроїв. У вартових приміщеннях повинна бути достатня кількість цих пристроїв для надійного освітлення периметра.

Зовнішня і внутрішня заборонені зони огороджуються загорожами з колючого дроту (сітки) висотою 1,5 м.

Противтечові загорожі по конструктивному виконанню можуть бути постійними або тимчасовими. Виконуються у вигляді загорож з МПП, рогаток та дротяних спіралей.

Виходячи з місцевих умов для прикриття полотна та верхнього краю основної огорожі можуть використовуватися прилади виявлення.

Спостережні вежі обладнуються відповідно до пунктів 96 і 128 наказу №158-2000 року. Виходячи з місцевих умов допускається обладнання переносних (транспортабельних) засобів зв’язку і оповіщення.

Будівлі КПП будуються одноповерховими без операторської. Площа вартового приміщення вибирається в залежності від чисельності варти та кількості постів. При необхідності замість будівлі КПП використовується спеціально обладнаний причеп або пересувне вартове приміщення (ПВП).

Контрольний майданчик для пропуску автомобільного транспорту огороджується загорожею з металевої сітки (решітки). Оглядові ями обладнуються на постійних об’єктах з роботою в одну зміну.

 

3.2. Обладнання короткочасних об’єктів.

а) Будівельно-ремонтні об’єкти

Будівельно-ремонтні об’єкти бувають:

  • з рухомим фронтом робіт
  • з нерухомим фронтом робіт

Об’єкти з нерухомим фронтом робіт обладнуються:

  1. по периметру - постійними (переносними) загорожами з колючого дроту (сітки) висотою 2м або дерев’яними щитами. Попереджувальні знаки встановлюються на відстані 1 м від загорожі в сторону об’єкту. Вздовж огорожі встановлюються пересувні  спостережні вежі (майданчики).
  2. на КПП - постовою будкою, контрольним майданчиком з полегшеними воротами і естакадою для огляду транспорту. Майданчик огороджується загорожею з колючого дроту. Виходячи з місцевих умов замість контрольного майданчика можуть встановлюватися тільки виїзні ворога.
  3. засобами зв’язку:

а) між начальником варти і чатовими

б) між начальником варти і установою(ЧПНУ або чатовим оператором)

Зв’язок з постами і підрозділами здійснюється за допомогою табельних польових засобів зв’язку або радіостанції

 

Об’єкти з рухомим фронтом робіт обладнуються :

1) лінією охорони - попереджувальними знаками і переносними пристроями у вигляді підручних засобів (дріт, шнур і т.д.), які натягнуті на стійки висотою 1,5 м. Лінія охорони може додатково позначатися прапорцями.

2) переносними постовими вежами - встановлюються з зовнішньої сторони лінії охорони. Зв’язок начальника варти з відділом охорони здійснюється по радіостанції.

 

б) Сільськогосподарські об’єкти

Сільськогосподарські об’єкти обладнуються :

1) по периметру - через кожні 25 м встановлюють попереджувальні знаки.

навколо ділянки відводиться смуга місцевості шириною 5-7 м., що проглядається.

на смугах, що проглядаються, встановлюються стаціонарні (пересувні) постові вежі.

Лінія охорони при необхідності може позначатися, як на об’єктах з рухомим фронтом робіт.

2) з зовнішнього боку лінії охорони

  • КПП (постовою будкою, будкою для розшукового собаки)
  • пунктом збору засуджених. Він відгороджується загорожею з колючого дроту (сітки) висотою 2 м. На території пункту збору засуджених будують навіси. Відстань між навісами і огорожею повинна бути не менше 5 м.
  • постовими грибками (З зовнішнього боку пункту збору па відстані 5м від кутів огорожі)
  • навісом для харчування особового складу варти.

Зв’язок начальника варти з постами і відділом охорони здійснюється по радіостанції.

 

Висновок по третьому питанню: Ми розглянули обладнання тимчасових, короткочасних: будівельно-ремонтних і сільськогосподарських об’єктів інженерно-технічними засобами охорони. Дослідили відмінності у побудові ІТЗО в залежності від типу об’єкта, що охороняється.

 

  1. СПОРУДИ І КОНСТРУКЦІЇ В БУДІВЛІ КПП

 

До споруд, які розташовуються в будівлі КПП відносяться:

  • вартове приміщення з вартовим двориком
  • КПП для пропуску людей
  • КПП для пропуску автомобільного транспорту
  • КПП для пропуску залізничного транспорту
  • приміщення чатового-оператора
  • приміщення ТЗО
  • приміщення короткострокових і довгострокових побачень засуджених
  • адміністративно-господарчі приміщення

 

Приміщення чатового-оператора

Виноситься над верхнім поверхом в бік внутрішньої території установи.

В приміщенні обладнується: пульт ТЗО “НІЧ-12”, ставниця для зберігання зброї, (заблокована на пульт ОТС у начальника варти), кватирки у вікнах, що відкриваються для ведення вогню в межах поста, радіостанція УКХ, аварійне освітлення, засоби пожежегасіння, документація чатового - оператора, а також інші пристрої відповідно до експлуатаційної та технічної документації.

Зарядно-розрядні і випрямляючі пристрої встановлюються також операторській.

Приміщення ТЗО

До них відносяться: акумуляторна, кімната для приготування електроліту , майстерня ІТЗО, приміщення для установки дизель-генератора.

Акумуляторна встановлюється, як правило поруч з операторською.  Виготовлення електроліту в акумуляторній заборонено.

Для виконання ремонтних робіт і зберігання майна ТЗО обладнується спеціальне приміщення (майстерня ТЗО).

Резервні джерела живлення розміщуються в підвальному приміщенні КПП або поблизу від КПП в спеціальному приміщенні поза територією об’єкту.

 

Висновок по четвертому питанню: Розглянувши питання ми з’ясували, які елементи відносяться до споруд, які розташовуються в будівлі КПП, їх призначення, особливості облаштування

 

Висновок по лекції:

Підсумовуючи викладений матеріал можна сказати, що не тільки знання, а і виконання вимог нормативних документів ДПтС України щодо належного обладнання окремих об’єктів та приміщень інженерно-технічними засобами охорони та нагляду дозволить вирішити одне із головних завдань - не допустити втечу засуджених.

 

Укладач:

Викладач кафедри

спеціальної підготовки

кандидат юридичних наук

майор внутрішньої служби                                                             В.І. Пазиніч

Категорія: Лекційні заняття | Додав: kolyan
Переглядів: 3920 | Завантажень: 98 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar